Mobilní aplikace

Logo mobilní aplikacegoogle-play-downloadapp-store-download

Datum a čas

Dnes je úterý, 11. 5. 2021, 16:30:28

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 2
DNES: 276
TÝDEN: 592
CELKEM: 758578

Obsah

HODY S PRÁVEM

Hody v Horním Němčí vedla i mladší stárka s arménskými kořeny.

Filip Jančařík a Michal Bahula coby stárci, Kristýna Jurásková a Eva Arakeljanová jako jejich družky. Hody v Horním Němčí letos konané poslední červnový týden na svátek Petra a Pavla, jimž je zasvěcen tamní kostel, měly mezinárodní zastoupení.

Eva Arakeljanová, dcera známého malíře Ašota Arakeljana, jenž se před desítkami let přiženil do Horního Němčí z Armenie, se představila v roli mladší stárky.

„Sám se už cítím napůl Horněmčan, takže s tím, že by mohla moje dcera jít v místním kroji v čele chasy, jsem už trochu počítal. Velmi mě to těší, i proto, že v Arménii máme také něco podobného,“ svěřil se Ašot Arakeljan.

Zajímavý příběh také stojí za párem starších stárků, kteří šli v čele chasy vůbec poprvé.

„Chodíme spolu už čtyři roky. Stárku jsem si kdysi vyhlédl, když vystupovala se souborem z Březové. Od té doby spolu tančíme a letos poprvé a naposledy vedeme chasu,“ popsal krátkou historii svého vztahu s Kristýnou Juráskovou starší stárek Filip Jančařík.

Věkový rozdíl přitom mezi nimi nehraje roli. Ačkoliv je Filipovi sedmadvacet, Kristýna teprve ve svých jednadvaceti dostudovala konzervatoř.

Zdroj: Slovácký deník

Hody s právem 2018 a nedělní průvod obcí do kostela na mši svatou. (foto Pavla Bobčíková)

Sobotní program zachytil objektivem Martin Janča. Jeho pohled na hodový program můžete shlédnout zde: http://kefikus.rajce.idnes.cz/Hody_2018_Horni_Nemci/

V pondělním vydání DOBRÉHO DNE S KURÝREM se objevil zajímavý článek o historii našich hodů. Můžete si ho přečíst zde:http://www.idobryden.cz/…/eb85f71a-75e3-11e8-b7f0-005056ab…/